KİRALAMA KOŞULLARI

SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ 

(B-E) Grubu araçlar için 23 yaş ve En az 3 yıllık geçerli sürücü belgesine, diğer tüm grup araçlar için 25 yaş ve en az 5 yıllık geçerli sürücü belgesine sahip kişiler En uygun araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.

KİRALAMA SÜRESİ

En az kiralama 1 gündür gün artması halinde fiyat sistemi daha düşük olacaktır. Uzun süreli kiralamalar için en yakın ofisimizle irtibata geçmeniz önerilir.

KM SINIRI 
10 gün ve üzeri kiralamalarda Kayseri En uygun kiralama araçları için km sınırı bulunmamaktadır. 10 günden az olan kiralamalarda günlük 250 km sınır bulunmaktadır. Km aşım ücreti 1,27 + KDV kuruştur. 

YAKIT

Aksi bir durum olmadığı müddetçe araçlar full depo yakıt ile teslim edilir. Aracı full depo yakıt ile teslim etmeniz gerekmektedir. Eksik yakıt ile iade etmeniz halinde yakıt bedeli ile hizmet bedeli tahsil edilir. Hizmet bedeli 10€ dur. Lütfen araç için aldığınız yakıt fişini yanınızda bulundurunuz.

FİYATA DAHİL OLAN HUSUSLAR

Uygulanan fiyatlara araçların bakım giderleri kaza sigortası, yol yardım sigortası, 7 24 havalimanı teslim etme ve alma ücretleri dahildir. Araçlarımız yeni model olup yetkili servis bakımlı ve garanti kapsamındadır.
Herhangi bir kaza ve arıza durumunda sorunun en kısa sürede giderilmesi garanti edilir. Sorunun uzaması durumunda ikame araç hizmeti verilmektedir. Sürücünün sözleşmede yazılı olan kurallara uymaması durumunda ve araçta meydana gelen arızada kusurlu olması halinde ikame araç hizmeti verilmeyecektir. 

ARAÇ GRUPLARI

Rezervasyon sırasında belirtilen araçlar gruplar için örnek teşkil etmektedir. 

B-C-D-S Grup (Corsa, Polo, İ20, Renault, Fiat vb. araçlar)

E-F-G-T Grup (Astra, Fluance vb. araçlar)

R-J-L-M Grup (jetta, octavıa, Corolla, Passat vb. araçlar)

N-O-P-M-K-W-X-Z Grup (C180, Bmw vb. araçlar) 

Yapmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtilen gruptan herhangi bir araç markası tedarik edilebilir. Rezervasyonu onaylanan müşterilerimizin rezervasyon yapmış olduğu grupta araç müsaitliği olmaması durumunda fiyat farkı olmadan bir üst gruptan araç tedarik edilecektir.  

(Örn: Renault Symbol dizel manuel veya benzeri araç kiralayan müşterilerimize Fiat Linea dizel manuel araç verilebilir. Belirtilen araç grubunda araç müsaitliği olmaması durumunda onaylanan rezervasyon fiyatı üzerinden Fiat Egea veya Renault Fluance marka araç verilebilir.)

ÖDEME & DEPOZİT

Kiralama anında toplam kira bedeli nakit veya belirtilen kredi kartlarından tahsil edilir. Kiralanan aracın erken iade edilmesi durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır. Fiyat hesaplama yöntemi euro kuruna göredir. Erken rezervasyonlarda ödeme şekli euro para birimi üzerinden kabul edilir. Euro dışındaki para birimi üzerinden ödeme yapacak müşterilerimiz aracı teslim aldığı günkü euro kuruna göre diğer para birimlerinden ödeme yapacaklardır. Geçerli American Express, Visa, Master Card sahiplerinden depozit koşulu aranmaz. Yurt dışında yaşayan müşterilerimiz kredi kartsız araç kiralayabilirler. (Kredi kartı ile ödeme yapacak müşterilerimizin rezervasyon esnasında belirtmesi gerekmektedir.)

EXTRA SERVISLER

Bebek Koltuğu (EU 2/ Günlük) : Çocukların araç koltuğuna sabitlenerek güvende kalmasını sağlayan koltuk. 

Navigasyon (EU 2 / Günlük ) : Araçlara harici olarak navigasyon alabilir, haritalar sayesinde daha kolay ve kısa sürede adresinize ulaşabilirsiniz.

Mini Hasar Sigortası (EU 3 / Günlük ) : En uygun kiralama tarafından sağlanan beyanlı tek taraflı kazalarda 4000 Tl' ye kadar olan hasarları kaza tespit tutanağı, alkol raporu vs. olmadan teminat altına alır.  ( Araçta meydana gelecek lastik yarılması, cam kırılması, 5 cm'yi geçmeyen çizikleri de kapsamaktadır.)

TRAFİK VE PARK CEZALARI

Trafik cezaları kiracıya aittir. Aracın trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir.

TESLİM ALMA VE BIRAKMA

Şehir sınırları içerisinde teslim etme ve teslim alma  tamamen ücretsizdir. Diğer lokasyonlarda araç bırakmak için web sitemizden alış ve dönüş yerlerinizi girerek güncel tek yön ücreti fiyatlarımızı görebilirsiniz.

SİGORTA

Araçlar her türlü kaza şartları için sigortalanmıştır. Sigortaların geçerli olabilmesi için rapor tutulması şarttır. Trafik ve alkol raporları kazadan hemen sonra tutulmalıdır. Kaza çift taraflı ise karşı tarafa ait ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi ve ehliyet fotokopisi kaza yerinde karşı taraftan alınmalı ve size ait aynı belgeler karşı tarafa verilmelidir. Kazadan hemen sonra kira sözleşmesi üzerinde bulunan numaradan haber verilmelidir. Rapor tutulmayan eksik veya geçersiz durumunda kiracı hiçbir şekilde sigortadan yararlanamaz ve yararlanmayı talep edemez.   

Aracın alkollü, herhangi bir madde etkisi altında veya hız sınırlarının üzerinde kullanılması ve aracı kiralayan kişinin tamamen kusurlu olması durumunda aracı kiralayan kişi oluşabilecek maddi manevi tüm hasarlardan sorumlu tutulur. 
Aşağıda belirtilen durumlarda sigortadan yararlanma talebi geçersiz sayılacak ve oluşan zararlar sigorta kapsamı dışında kalacaktır. 

- Aracı kira sözleşmesi üzerinde belirtilen isim veya isimler dışında bir kişinin kullanılması,
- Aracın normal koşullar dışında kullanılması, (Motora zarar verecek kullanımlar, patlak veya hasarlı lastik ile kullanma, hatalı yakıt doldurma, yasal hız sınırlarına uyulmaması, öndeki aracın emniyet takip mesafesine uygun takip edilmemesi, kırmızı ışık vb. ihlaller...)
- Araçta taşınan yükün bir kazaya sebebiyet vermesi, 
- Oluşan bir kaza veya hasar durumunda verilen irtibat numarasından haber verilmemesi, aracın kaza yerinde terkedilmesi, 
- Oluşan kazanın üzerinden en çok 48 saat geçmesine rağmen trafik ve alkol raporunun alınmaması,
- Aracın çalınması durumunda orjinal anahtarının teslim edilmemesi, 
- Kira süresi bitmiş olmasına rağmen herhangi bir onay alınmadan aracın kullanılmaya devam edilmesi ve teslim edilmemesi, 
- Lastik, far veya camlarda meydana gelen hasarlarda ilgili irtibat numaralarından haber verilmeden işlem yapılması,

Aracın 3. şahıslara karşı ( zorunlu trafik sigorta poliçesi içerisinde) sigorta garantisi kira ücretinin içerisindedir. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur. Teminat dışında kalan tutarlar için ( Kayseri En uygun kiralama car, Kayseri oto kiralama) En uygun kiralama sorumlu tutulamaz.

Hırsızlık durumunda polis veya jandarmanın tutanak tutması orjinal anahtar ve araç ruhsatının ofisimize ulaştırması yeterlidir. Raporların en geç 24 saat içerisinde ofisimize ulaştırılması gereklidir.

Lastik, cam ve farda meydana gelen hasarlar muafiyetli kaza sigortası içerisine dahil değildir. Ayrıca sigorta satın alınması gerekmektedir. 
Önemli Uyarı ! Kaza halinde aracın yerini değiştirmeden en yakın polis merkezine müracaat ederek kaza ve alkol raporu alınız aksi halde tüm sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3. şahıslara verilen maddi / manevi zararlardan sorumlu olacaktır.
Kullanıcılar bu sayfada yazılı olan maddeleri ve araç teslimi sözleşmede yer alan tüm hususları kabul etmiş sayılır. Doğacak ihtilaflarda En uygun kiralama'nın türkçe yazılı sözleşme kuralları geçerli olacaktır. 
En uygun araç kiralama bu site içindeki her türlü bilgiyi, kullanım koşulları, ücretleri veya ücretlendirme sistemini ve sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen önceden haber vermeksizin güncelleme yapma ve değiştirme hakkını saklı tutar.

KAYSERİ RENT A CAR, KAYSERİ HAVALİMANI 7/24 ARAÇ OTO KİRALAMA

EN UYGUN CAR RENTAL İLE ARAÇ KİRALAMANIN KEYFİNİ YAŞAYIN...
Whatsapp Telefon