Kiralama Koşulları

EHLİYET VE YAŞ

Kiracının kira sözleşmesi sırasında geçerli uluslararası ehliyete sahip olması, ekonomik ve orta sınıf araçlar için 23 yaş ve 3 yıllık ehliyet, Üst sınıf araçlar için 27 yaş ve 5 yıllık ehliyet sahibi olunması gerekmektedir.


KİRALAMA SÜRESİ
En az 7 gündür. Aylık veya yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır. 


KM SINIRI

Firmamız araçları için km sınırı bulunmamaktadır.


FİYATLAR

Uygulanan fiyatlara araçların bakım giderleri kaza sigortası (yasal poliçe sınırları içinde) yol yardım sigortası, havalimanı teslim etme ve alma ücretleri dahildir. Araçlarımız yeni model olup yetkili servis bakımlıdır. Herhangi bir kaza ve arıza durumunda sorunun en kısa sürede giderilmesi garanti edilir. Yakıt kiralayana aittir. Önceden bildirmek şartıyla bebek koltuğu, navigasyon kiralanabilir.


ÖDEME VE DEPOZİT
Aracı teslim alırken nakit veya Sanal pos Kredi Kartı ile toplam kira bedeli istenilen her para birimi ile yapılabilir ve ödeme bu şekilde tahsil edilebilir.

En uygun kiralama firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından belli bir tutara provizyon uygulamaktadır. Bu tutar aşağıda belirtilmiştir. 

    Ekonomi sınıf araçlar için : 500 ₺

    Orta sınıf araçlar için : 750 ₺

    Üst sınıf araçlar için : 2000 ₺

Not: Yurt dışında yaşayan kredi kartı kullanmayan müşterilerimiz için;

    Ekonomi sınıf araçlar için : 100 €

    Orta sınıf araçlar için : 150 €

    Üst sınıf araçlar için : 300 €


SİGORTA

Araçlar her türlü kaza şartları için sigortalanmıştır. Sigortaların geçerli olabilmesi için RAPOR tutulması şarttır.

Trafik ve alkol raporları kazadan hemen sonra tutulmalıdır. Kaza çift taraflı ise karşı tarafa ait ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi ve ehliyet fotokopisi kaza yerinde karşı taraftan alınmalı ve size ait aynı belgeler karşı tarafa verilmelidir. Kazadan hemen sonra kira sözleşmesi üzerinde bulunan numaradan haber verilmelidir.

Aracın alkollü, herhangi bir madde etkisi altında veya hız sınırlarının üzerinde kullanılması ve aracı kiralayan kişinin tamamen kusurlu olması durumunda aracı kiralayan kişi oluşabilecek tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

Rapor tutulmayan, eksik veya geçersiz evrak durumunda kiracı hiçbir şekilde sigortadan yararlanamaz ve yararlanmayı talep edemez.

Aşağıda belirtilen durumlarda sigortadan yararlanma talebi geçersiz sayılacak ve oluşan zararlar sigorta kapsamı dışında kalacaktır.

-Aracı kira sözleşmesi üzerinde belirtilen isim veya isimler dışında bir kişinin kullanması.

-Aracı normal koşullar dışında kullanma. (Motora zarar verecek kullanımlar, yol şartları, patlak veya hasarlı lastik ile kullanma, hatalı yakıt doldurma.)

-Trafik kuralları dışında kullanılması.(Hız sınırının aşılması, kırmızı ışık vb. diğer ihlaller, aracı alkol veya herhangi bir maddenin etkisi altında kullanma.)

-Araçta taşınan yükün bir kazaya sebebiyet vermesi.

-Aracın dikkatsiz kullanılması. (Aracın yağış veya yol durumuna göre kullanılmaması, öndeki aracın emniyet takip mesafesine uygun takip edilmemesi vb. durumlar.)

-Oluşan bir kaza, hasar veya çalınma durumunda verilen irtibat numarasından haber verilmemesi, aracın kaza yerinde terkedilmesi durumları.

-Oluşan kazanın üzerinden en çok 48 saat geçmesine rağmen trafik ve alkol raporunun alınmaması.

-Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilmemesi.

-Kira süresi bitmiş olmasına rağmen herhangi bir onay alınmadan aracın kullanılmaya devam edilmesi ve teslim edilmemesi.

-Lastik, far veya camlarda meydana gelen hasarlarda ilgili irtibat numaralarından haber verilmeden işlem yapılması.


Aracın 3. şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içerisinde ) sigorta garantisi kira ücretinin içerisindedir. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur. Teminat dışında kalan tutarlar için ( kayseri nevşehir adana araç araba oto kiralama rent a car, en uygun kiralama) firmamız sorumlu tutulamaz. 


Hırsızlık durumunda ise polis veya jandarmanın tutanak tutması orijinal anahtar ve araç ruhsatının ofisimize ulaştırılması yeterlidir. Raporların en geç 24 saat içerisinde ofisimize ulaştırılması gereklidir.

Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir.


TESLİM VE BIRAKMA
Yaptığınız rezervasyonun tarafımızdan onaylanması durumunda mail adresinize teyit maili gelir. Rezervasyon formunuzda belirttiğiniz yerde ve zamanda firma personeli sizi karşılamak, size aracı teslim etmek ve teslim almak mecburiyetindedir. 
Teslimatlar kayseri havalimanında ve şehir merkezinde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu kentlerde teslim bırakma, önceden haber vermek koşulu ile; otel, işyeri, gar, liman vb. yerlere ücretsiz yapılabilmektedir. Ofisimizin bulunmadığı diğer lokasyonlarda araç bırakmak için web sitemizden alış ve dönüş yerlerinizi girerek güncel tek yön fiyatlarını görebilirsiniz.


TRAFİK CEZALARI

Trafik cezaları ve Otopark ücretleri kiralayana aittir.


YAKIT
Aracı teslim aldığınız yakıt seviyesinde teslim etmeniz gerekmektedir. Eksik yakıt ile iade etmeniz halinde yakıt bedeli ile hizmet bedeli tahsil edilir. (Hizmet bedeli 10€'dur.) 


Önemli Uyarı ! Kaza halinde aracın yerini değiştirmeden en yakın polis merkezine müracaat ederek kaza ve alkol raporu alınız. Aksi halde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3.şahıslara verilen maddi /manevi kayıplardan sorumlu olacaktır.


Kullanıcılar bu sayfada yazılı olan maddeleri ve araç teslimi sözleşmede yer alan tüm hususları kabul etmiş sayılır. Doğacak ihtilaflarda En Uygun Kiralama'nın türkçe yazılı sözleşme kuralları geçerli olacaktır. 


En uygun kiralama bu site içindeki her türlü bilgiyi, kullanım koşulları, ücretleri veya ücretlendirme sistemini ve sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen önceden haber vermeksizin güncelleme yapma ve değiştirme hakkını saklı tutar.
                                        "Kayseri Nevşehir Adana araç araba kiralama rent a car"


                                             "Araç Kiralamanın Keyfini Yaşayın"